Редакция - [email protected]

 Вогонь і лід: науковці дізналися, що розташовано у "серці" Чумацького Шляху
Супутник Європейської космічної агенції "Planck" сфотографував центральну, раніше не доступну для огляду ділянку Чумацького шляху. На знімку, який днями розмістили на сайті агенції, "серце" нашої Галактики нагадує вугілля, що догорає.
Яскраві відблиски на фото, як пояснюють науковці ЄКА, — це компактні джерела субмілімітрового випромінювання. Саме завдяки цим дуже холодним ділянкам вчені планують дізнатися про те, як формувалися зірки, як структурувався Весвіт.
Супутник "Planck" був запущений 14 травня 2009 року, і його спостереження допомогають астрофізикам зрозуміти, як наша та інші галактики еволюціонували від народження і до наших днів.
"Наш Чумацький Шлях — особливий вид спіральної галактики, у центрі якої є ділянка, де народжуються зірки. Такий тип галактик є найдавнішим, — сказав Експрес-онлайн Володимир Кажанов, астрофізик, науковий співробітник Харківського планетарію.
Те, що із Землі видно неозброєним оком, білувата смуга із сузір’ями у центрі, — це лише невелика частина Чумацького Шляху, насправді він величезний, в ньому налічується понад 300 мільярдів зірок. Відомий і розмір нашої галактики, що визначено за розташуванням зірок, це — 30 000 парсеків, або 100 000 світлових років".
"Чумацький Шлях — стара галактика, її вік, як вважається, дорівнює віку найдавніших зірок — і це понад 13 мільярдів років, що приблизно дорівнює віку Всесвіту, — сказав експрес-онлайн Анатолій Відьмаченко, завідувач відділу фізики планетних систем ГАО НАНУ.
Наша Сонячна система розташована у найсприятливішій для життя ділянці Чумацького шляху: достатньо далеко від його центру, а отже від агресивного випромінювання, а також від околиць, де температури є наднизькими. Можливо, саме це і посприяло зародженню життя саме на нашій планеті. Утім, ми ще надто мало знаємо про Чумацький шлях, не кажучи вже про інші галактики, щоб стверджувати, що другої Землі не існує..."
.
Фото зі сторінки European Space Agency у Faсebook
Якщо у Вас не відображаються фото чи відео, перейдіть, будь ласка, до повної версії сайту
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
Ірина КОНТОРСЬКИХ
Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/15/294776-vogon-lid-naukovci-diznalysya-roztashovano-serci-chumackogo-shlyahu”


Поиск