Редакция - [email protected]

Із камінням у роті та кілком в грудях: вчені розкрили таємницю поховання «вампірів» у Польщі

Вчені з Університету Південної Алабами розкрили походження таємничих «вампірів», які лякали жителів Польщі з XVII по XVIII століття. Широко використовувані в ті роки методи захоронення допомогли спростувати міф, пише НВ.

Існує безліч теорій екстремальних поховань, відомих як апотропічні похоронні обряди. Найпоширеніший міф свідчить, що потенційні вампіри — незнайомі люди, які прибули з інших міст.

Дослідники вивчили скелети шести чоловік, які були поховані як вампіри на кладовищі в північній Польщі, а також сотні тіл, похованих стандартним способом. Щоб дізнатися, звідки прийшли ці люди, команда зміряла відношення ізотопів стронцію в постійних корінних зубах. Аналізи показали, що «кровопивці» були місцевими жителями.

Вчені припустили, що в давнину, коли в Європі бушувала холера, люди не мали уявлення про хвороби і звинувачували у зростаючій кількості смертей вампірів.

Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/13/294596-kaminnyam-roti-kilkom-grudyah-vcheni-rozkryly-tayemnycyu-pohovannya-vampiriv”


Поиск