Редакция - [email protected]

Канада відреагувала на відкриття Керченського моста
Канада засудила відкриття російського мосту через Керченську протоку. Канадський уряд вважає таку дію порушенням суверенітету та територіальної цілісності України.

Цю інформацію повідомила у четвер Христя Фріланд, глава канадського МЗС, передає ТАРС.

За словами Фріланд, Росія таким чином намагається ізолювати Кримський півострів від решти території України.

"Канада засуджує будівництво і часткове відкриття моста через Керченську протоку. Міст, який пов’язує Росію з незаконно включеним Кримом, є ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України з боку Російської Федерації. Мета відкриття мосту — зміцнення незаконного володіння Росією півостровом і насильницька ізоляція його від решти території України", — заявила глава канадського МЗС.

Крім того, Фріланд підкреслила, що Канада продовжує підтримувати Україну у питанні її суверенітету.

"Ми закликаємо Російську Федерацію припинити порушення основоположного принципу норм міжнародного порядку", — говорить міністр.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", будівництво Росією Керченського моста, який з’єднує анексований Крим з материковою частиною РФ, порушує суверенітет України. Про це йдеться в заяві представника Європейського союзу, опублікованому прес-центром Європейської служби зовнішньої дії.

Також портал повідомляв про те, що у середу, 16 травня, по обидва боки Керченської протоки влада відкрила автомобільний рух по Кримському мосту. Про це повідомляє "Кримінформ".

Рух по мосту з боку Кубані почалося близько 5.25, а з боку Криму — в 5.35. Протягом першої години по мосту проїхало більше тисячі транспортних засобів, в тому числі близько 500 авто їхали з Краснодарського краю в Крим і понад 600 — в зворотному напрямку.

Крім того, нагадаємо, що міністерство інфраструктури оцінює збитки України від будівництва Керченського мосту в 500 млн гривень на рік. Про це заявив глава відомства Володимир Омелян після засідання Кабінету міністрів у середу.

"Ми орієнтовно оцінюємо збиток в півмільярда гривень на рік — це прямі збитки від того, що було скорочено тоннаж судів на захід в наші два порти на Азовському морі", — сказав він.Джерело статті: “https://znaj.ua/politics/kanada-zhorstko-proyihalasya-po-putinskomu-mostu”


Поиск