Редакция - [email protected]

26 травня: яке сьогодні свято Избранное

Цей день цікавий не тільки християнам
На суботу, 26 травня, припадає церковне свято – вшановується пам’ять праведної діви Глікерії Новгородської. Відомості про її життя вкрай убогі, відомо лише, що вона була дочкою міського старости і померла молодою. Про це повідомляють ЗМІ.

Почитати діву стали в середині 16 століття, коли було здобуто її нетлінне тіло і біля нього стали відбуватися чудесні зцілення. На Ликеру, Глікерію, з’являються комарі.

У народі вважали, що цих комах навесні приносить теплий вітер, а восени холодний вітер відносить їх на південні моря. Існували й особливі прикмети, пов’язані з комарами.

Говорили: "Якщо на Ликеру багато комарів — готуй по ягоди коробів; якщо багато мошок — готуй по гриби козуби". Вважалося, що, якщо в період із цього дня до літнього сонцестояння вб’єш комара — їх додасться дюжина, а якщо вб’єш після цього часу — комарине плем’я на дюжину поменшає.

У південних районах Ликеру називають Гречкосейкою, тому що в цей час проводився перший посів гречки. Правда, вона рідко бувала врожайною на зерно, сіялась "для кольору, на поживу бджолам, для пташки Божої".

Ще одне прізвисько святої — Лукошницая. В цей час мужики всі дні з ранку до вечора проводили в полях, куди жінки приносили їм обіди в лукошках.

Традиції та обряди

У це народне свято садять першу гречку, в народі відому як "маївка". Вона рідко приносить хороший урожай. Її користь – у кольорі, який необхідний бджілам і птахам.

Чоловіки працюють на полях із ранньої зорі до пізнього вечора. Жінки носять їм у лукошках обіди.

Прикмети

Багато комарів – до хорошої погоди.

Хмари комарів – буде багато вівса і трави.

Мало комарів – травень без дощів пройде.

Багато комарів – буде багато грибів.

Поява перших комарів віщувала потепління, а якщо комарі раптом починали дзвеніти особливо голосно і пронизливо, чекали на швидкий дощ: "Комарі запищали — запасайся плащами".

Дивіться сюжет про святаДжерело статті: “https://znaj.ua/popcorn/26-travnya-yake-sogodni-svyato”


Сайт продается

Цена: 560$

Обращатся : [email protected]

Поиск