Редакция - [email protected]

Томенко: Янукович міняв Конституцію через КСУ, а Порошенко — через зміни в регламенті
Томенко: Янукович міняв Конституцію через КСУ, а Порошенко — через зміни в регламенті

Екс-президент України Віктор Янукович міняв Конституцію через Конституційний суд, а нинішній глава держави Петро Порошенко — через зміни в Регламенті Верховної Ради.

Про це заявив народний депутат України Микола Томенко на своєму персональному сайті.

"Очевидно, вирішивши підстрахуватися з можливим рішенням Конституційного Суду щодо трактування поняття "чергової сесії" в питанні змін до Основного Закону, пропрезидентська коаліція разом із тепер уже мало не постійними своїми союзниками по голосуванню — "Опоблоком", групами "Відродження" і "Воля народу" — реалізувала хитрий хід: внесла зміни до статті 149 Регламенту Верховної Ради України щодо процедури внесення змін до Конституції України", — пояснив він.

На думку Томенка, відбулася чергова сумна історія з багатостраждальними змінами до Конституції про так звану децентралізацію та спецстатус Донбасу:

"Фактично, 229 народних депутатів-прихильників президентських змін до Конституції, проголосувавши за відповідні зміни до Регламенту ВР (реєстр. № 3812) здійснили ревізію ст. 155 Конституції України, і в загальних рисах розділу ХIII (який, нагадаю, можна змінити не тільки конституційною більшістю, а й затвердити це на Всеукраїнському референдумі). Отже, після сьогоднішнього голосування за зміни в Регламенті: "... якщо законопроект про внесення змін до Конституції України (який за висновком Конституційного Суду України відповідає вимогам статей 157, 158 Конституції України) був попередньо схвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесії після попереднього схвалення, то такий законопроект розглядається Верховною Радою на наступній після неї черговій сесії".

"Тобто, якщо Янукович свого часу змінював процедуру розгляду змін до Конституції через Конституційний суд, то Порошенко сьогодні — через 229 голосів у парламенті", — зазначив Томенко.

"До честі юристів Головного науково-експертного управління ВР: у своєму висновку вони нагадали про рішення КСУ 2002 року, що "... питання про внесення змін до Конституції України повинне бути розглянуте і вирішене на двох чергових сесіях Верховної Ради України послідовно", то є без будь-яких перенесень або перерв! Отже, ця "група 229" ухвалила рішення і всупереч Конституції, і чинного Рішення Конституційного Суду", — наголосив Томенко.

Він додав, що склад цієї "групи 229" такий: БПП — 96, "Народний фронт" — 55, "Опозиційний блок" — 33, "Відродження" — 17, "Воля народу" — 11, БЮТ — 10, позафракційні -7 .

ОбозревательСайт продается

Цена: 560$

Обращатся : [email protected]

Поиск