Редакция - [email protected]

Фірташу підготували тюремну камеру в США, – джерело
Фірташу підготували тюремну камеру в США, – джерело

Український олігарх Дмитро Фірташ буде ув’язнений у Сполучених Штатах Америки, де для нього підготували камеру у одній із в’язниць штату Арканзас.

Про це повідомило джерело, наближене до екс-прем’єра Арсенія Яценюка, якому цю інформацію надав колишній посол США Джеффрі Паєтт.

Швидше за все, Дмитра Фірташа помістять у Varner Unit – в’язницю cуворого режиму на південному заході штату, відому під назвою Concrete Mama (бетонна мама, – ред.).

1

Наразі в Україні триває закулісна боротьба за бізнес олігарха Дмитра Фірташа.

Зокрема, у бізнесмена, який є кінцевим бенефіціаром “Інтера”, намагаються відібрати контроль над телеканалом. Його прагнуть поділити між собою керівник компанії Inter Media Group, член Наглядової ради ПрАТ “Телеканал «Інтер» Ганна Безлюдна та політичний консультант телеканалу Ігор Шувалов. Цікаво, що виходець із Росії Ігор Шувалов свого часу працював позаштатним радником Сергія Льовочкіна.

1Ігор Шувалов1Ганна Безлюдна

3 лютого 2015 компанії GDF Media Limited і Inter Media Limited, що входить до групи компаній Group DF Дмитра Фірташа, викупили міноритарні пакети акцій ПрАТ «Телеканал „ІНТЕР“. 29 % акцій, які належали ВАТ „Перший канал“ (Російська Федерація), були придбані Фірташем за ринковою вартістю.

Окрім того, олігарх Ігор Коломойський розглядає можливість придбання хімічного бізнесу Фірташа, проте наразі олігарх не має достатньої суми для здійснення оборудки. До Group DF у галузі хімічної промисловості входять підприємства азотного та титанового бізнесу. Цей бізнес, імовірно, “підімне” під себе бізнес-партнер президента Петра Порошенка Ігор Кононенко.

Арсеній Яценюк та Джеффрі Паєтт тривалий час підтримують тісні стосунки. Зокрема, 24 червня 2016 року посла США та Арсенія Яценюка помітили разом під бізнес-центром Carnegiе Hall у центрі Києва. Також цього літа Яценюк відвідавВашингтон з діловим візитом, під час якого зустрівся із міністром торгівлі США Пенні Прітцкер та міністром фінансів Джейкобом Лью.

Як відомо, український олігарх та бізнесмен Дмитро Фірташ був затриманий у Відні 12 березня 2014 року на запит американського Федерального бюро розслідувань, поміщений у слідчий ізолятор та звільнений під підписку про невиїзд після внесення застави у розмірі 125 мільйонів євро. Ордер на його арешт був виданий окружним судом американського штату Іллінойс влітку 2013 року. На початку квітня у США Фірташу пред’явили обвинувачення у передачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії. 30 квітня цього року Фірташ на засіданні суду у Відні відмовився від добровільної екстрадиції до США.

2 липня цього року Конституційний суд Австрії відмовив у розгляді вимоги Фірташа визнати неконституційною угоду про екстрадицію між Австрією і США. Суд апеляційної інстанції більше не має перешкод для розгляду скарги прокуратури на рішення суду першої інстанції, яким в екстрадиції Дмитра Фірташа до США відмовлено.

Анна Андрашко

для ІНФОРМАТОРа


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/120360-firtashu_pidgotuvali_tjuremnu_kameru_v_ssha__dherelo”


Поиск