Редакция - [email protected]

Блеф Путіна в Сирії нарешті викритий - Haaretz Избранное


Спільна атака США, Великої Британії і Франції проти військових баз режиму Башара Асада з хімічною зброєю, як сказав міністр оборони Джеймс Меттіс, була "одноразовим пострілом". Але навіть попри це, вона довела одну важливу річ.

У Росії немає військових можливостей, потрібних для того, щоб недозволити США і союзникам знищувати цілі в Сирії, які перебувають під російським захистом.

Про це на сторінках ізраїльської газети Haaretz пише оглядач Аншель Пфеффер, додаючи, що це не повинно нікого дивувати. Збройні сили США, а також Британії і Франції, багато років розбудовувалися так, щоб вони могли діяти в глобальних масштабах, маючи можливість швидко розгортати сухопутні, повітряні і морські сили за підтримки засобів електронної боротьби.

"Російська армія досі опирається на зосереджену на обороні радянську доктрину, розроблену так, щоб захистити свою країну і вести невеликі регіональні війни поблизу кордонів. Російські сили, які зараз базуються в Сирії, складаються з кількох десятків бомбардувальників і штурмових гелікоптерів, які можуть знищити мирних мешканців у опозиційних анклавах. Але їм бракує серйозного обладнання чи досвіду для боротьби проти ворога з передовими можливостями", — йдеться в статті.

Російські і сирійські джерела стверджували, що 70% ракет союзників були збиті системами протиракетної оборони Росії. Схожі заяви звучали і на тиждень раніше після повітряного удару по повітряній базі Т4, в якій звинуватили Ізраїль. Пентагон заперечив ці слова, а Сирія не змогла надати докази, щоб підтвердити легенду про 70% збитих ракет. Тож найвірогідніше, що це не правда.

Росія, звісно, лишається великою військовою силою, але лише в тому випадку, якщо вона проводить операції біля своїх кордонів. Удари союзників у Сирії стали другим доказом обмеженості російських можливостей за останні місяці. У лютому щонайменше 200 російських "найманців" були вбиті під час авіаударів США. Це сталося, коли російські сили спробували атакувати позиції "Сирійських демократичних сил", які підтримує Вашингтон.

До цього часу у Путіна була одна велика перевага в Сирії. Окрім Ірану його країна була єдиною готовою розгорнути серйозний контингент. У вакуумі, який лишив після себе президент Барак Обама, російська інтервенція була визначальною. Але тепер бульбашку, в якій діяла Росія, знову і знову проколюють. Російська "всемогутність" на сирійській арені похитнулася. А це багато значить в регіоні.

Принаймні зараз союзники на чолі зі США, здається, не планують нові атаки проти режиму Асада. Дональд Трамп написав на своїй сторінці в Twitter: "Місія завершена!" Але Путін відчує, що йому потрібно якось відновити російське стримування. І його можливості обмежені. У Росії немає військового сценарію для відновлення стримування в Сирії. Її сили там нездатні здолати будь-яку з країн, які діють чи можуть почати діяти на сирійській території. Працюючи разом, США, Велика Британія, Франція, а також Туреччина і Ізраїль, можуть відправити серйозні і більш дієздатні сили в регіон значно швидше, ніж Росія.

Інша можливість — влаштувати кібератаки. Користувачі Twitter могли помітити, що останніми днями в соцмережі побільшало російських "ботів", які заперечують хімічну атаку в Думі чи звинувачують в її організації сирійську опозицію. Але, як показали останні два роки, ефективність тролів вже не така висока, як було в часи виборів у США в 2016 році. На більш серйозні зусилля вказав Лондон, звинувативши російських хакерів у спробі взяти під контроль британські урядові комп’ютерні мережі. Якби їм це вдалося, наслідки могли б бути руйнівними. Але навряд чи це б призвело до зменшення напруги і відносинах між Москвою і Заходом чи скоротило б вірогідність західного вторгнення в Сирію.

Ще одна можливість в руках Москви — зусилля, націлені на посилення потоку біженців у Європу з Близького Сходу через Туреччину. Але президент Раджеп Таїп Ердоган, який підтримав удари по Сирії, навряд чи буде в цьому допомагати Путіну. До того ж російський президент не може нічого запропонувати турецькому лідеру в обмін на це.

Автор також вказує на те, що Росія за два з половиною роки після вторгнення в Сирію так і не змогла отримати той важіль впливу, на який вона сподівалася. Її позиції в Сирії не змусили Захід поступитися Україною в обмін на допомогу у війні проти "Ісламської держави". В питанні санкцій відбулося навіть протилежне.

Тож блеф Путіна нарешті розвінчаний. Після років бездіяльності під керівництвом Обами і попри очевидне небажання Трампа, США і їхні союзники нарешті кидають виклик російсьому президенту, в якого закінчуються можливості.

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн — США, Франції і Великої Британії — виступили із заявою про початок військової операції в Сирії. Удари вирішили завдавати по об’єктах, які підозрюють в причетності до виготовлення хімічної зброї.

Приблизно через годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, однак в Пентагоні не відкидають можливість їхнього повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість із яких жінки та діти.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте в матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/blef-putina-v-siriyi-nareshti-vikritiy-haaretz-275412_.html”


Сайт продается

Цена: 560$

Обращатся : [email protected]

Поиск