Редакция - [email protected]


Представник Організації з безпеки і співпраці у Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив серйозну стурбованість щодо проведення правоохоронними органами України обшуків у офісі російського інформаційного агентства "РИА Новости Украина", йдеться в заяві Дезира, розміщеному на сайті організації.

Наголошується, що Дезір висловив стурбованість у зв’язку з проведенням обшуку правоохоронними органами офісів РИА "Новости Украина" і телеканалу Russia Today, а також щодо обшуків у помешканнях журналістів і їх арешту.

"Я висловлюю серйозну стурбованість щодо рейду на офіси російських медіа в Києві сьогодні вранці, арешту журналістів, і обшуку будинків журналістів. Я повторюю свій заклик до влади утриматися від застосування зайвих обмежень на роботу іноземних журналістів, що завдає шкоди вільному потоку інформації і свободи ЗМІ", — підкреслив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.

У цьому зв’язку він нагадав, що згідно з Гельсінським Заключним актом, країни-учасниці ОБСЄ зобов’язалися сприяти створенню умов, за яких журналісти однієї країни-члена ОБСЄ можуть працювати в іншій країні, що входить в організацію.

"Це стосується акредитації журналістів і кореспондентів закордонних медіа... Боротьба проти пропаганди не повинна не відповідати міжнародним стандартам і не повинна представляти непорівнянне втручання в діяльність медіа", — підкреслив він.

Нагадаймо, Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим заявили, що розкрили діяльність мережі медиаструктур, підконтрольних Російської Федерації. Зокрема провели обшуки в офісі "РИА Новости Украина" і затримали керівника видання Кирила Вишинського.

За даними СБУ, на проведення підривної діяльності проти України керівник агентства "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський отримував щомісяця 53 тисячі євро. Видання публікувало матеріали, які виправдовують анексію півострова Крим, а також у підтримку незаконних "ДНР" і "ЛНР".

Більше подробиць про справу читайте у матеріалі "Обшуки в "РИА Новости Украина": у чому звинувачують російське агентство".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/v-obsye-prokomentuvali-obshuki-u-budivli-ria-novosti-ukraina-277866_.html”


Поиск