Редакция - [email protected]


У Білорусі почали збирати підписи за заборона так званої "георгіївської стрічки. Російську чорно-помаранчеву стрічку автори петиції, розміщеної на сайті Petitions.by, назвали "символом беззаконня, хаосу, нестабільності і сепаратизму". Вони пропонують запровадити адміністративну відповідальність за використання і виготовлення відповідної символіки. Як пише "Белсат", петицію вже підписали кілька сотень людей.

У петиції підкреслюється, що міжнародне співтовариство (як і Білорусь) не визнали включення Криму та Севастополя до складу Російської Федерації, де "георгіївська" стрічка використовувалася як символ ворогів України. Також автори документа вказують, що "георгіївську" стрічку використовували як символ проросійських сил на території Донбасу під час захоплення влади. Тому демонстрація стрічки – символу сепаратизму і заперечення права пострадянських держав на збереження своєї територіальної цілісності – "є небезпекою для Республіки Білорусь".

Також пропонується визначити винятки, на які заборона не буде поширюватися – документи, оригінали бойових прапорів, державні нагороди, надгробні споруди.

Висловлюється думка, що ця заборона покаже країнам ближнього і далекого зарубіжжя, що "громадяни Білорусі зацікавлені у збереженні незалежності і територіальної цілісності своєї країни, збереженні національної безпеки і підвищення духу патріотизму і національної самосвідомості".

Пізніше звернення планується направити в Раду Міністрів і Палату представників національних зборів.

Широке поширення в Росії, Україні та Білорусі чорно-помаранчева стрічка отримала наприкінці 2000 років, коли російські пропагандисти закликали використовувати її як символ поваги до радянських ветеранів Другої світової війни. Однак у Білорусі стрічку під час війни використовували як раз російські прихильники нацистів.

Нагадаймо, закон про заборону колорадській стрічки в Україні був прийнятий Верховною Радою 16 травня 2017 року. Згідно із законом, в Україні за показ георгіївської (гвардійської) стрічки під час масових заходів (мирних зібрань), зображення на плакатах, наклейках, листівках, носіння на одязі, речах, кріплення на автомобілях, використання в сучасних творах мистецтва, використання засобами масової інформації передбачений штраф розміром 850-2550₴


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/u-bilorusi-zbirayut-pidpisi-za-zaboronu-georgiyivskoyi-strichki-282707_.html”


Поиск