Редакция - [email protected]

МЗС України викликало посла Угорщини через заяви Сійярто в Канаді

МЗС України викликало посла Угорщини через заяви Сійярто в Канаді


Заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок викликав посла Угорщини Іштвана Ійдярто у зв’язку із заявами угорського міністра закордонних справ Петера Сійярто


"Запросив посла І. Ійдярто та попросив його пояснити логіку сигналів угорського міністра Сійярто на Конференції з питань реформ в Україні, яка відбулася в Торонто. Підкреслив необхідність застосування підходу з поглядом вперед, а не назад, у розвитку українсько-угорських відносин", — зазначив Божок у своєму Twitter.


Сійярто в Канаді заявляв, що попередній президент України Петро Порошенко проводив "антиугорську" політику. Закони про освіту та мову, ухвалені під час його каденції, порушують права угорської громади, сказав він.


Зараз, з новим президентом, є надія, що Україна не продовжуватиме антиугорську політику, додав він, зазначивши, що заяви Володимира Зеленського "досі були обнадійливими"


Питання полягає в тому, чи вдасться Зеленському забезпечити, щоб після парламентських виборів були внесені зміни до законів для "повернення прав угорської громади".


"Якщо це станеться, Угорщина буде підтримувати скликання засідання комітету Україна — НАТО", — сказав міністр закордонних справ.


Угорщина також буде готова здійснити комплексний план економічної співпраці з Україною, зокрема програму допомоги на 50 млн євро, що підтримує будівництво доріг у Закарпатті, сказав Сійярто .


Угорщина також готова продовжити роботу спільних комітетів з економіки та охорони навколишнього середовища, а також продовжити свою програму економічного розвитку Закарпаття.


Нагадаємо:Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який ухвалила Верховна рада.


Джерело статті: “http://ua-independent.com/mzs-ukrainy-vyklykalo-posla-uhorshchyny-cherez-zaiavy-siiiarto-v-kanadi”


Сайт продается

Цена: 560$

Обращатся : [email protected]

Поиск